Antoine Hubert 1996-2019

A francia versenyző az Eau Rouge-ban bekövetkezett szörnyű balesetben hunyt el.

Minden európai Forma-1-es versenyhétvégén részt vesznek a Forma-2-es sorozat versenyzői is.
Nem volt ez másképp a Belga Nagydíj hétvégéjén sem, ahol viszont egy borzalmas tragédia rázta meg az autó-és motorsport, sőt a sport világát.
A dráma Giuliano Alesi (a korábbi F1-es futamgyőztes Jean Alesi fia) kicsúszásával kezdődött.
Ráadásul ott, ahol szinte csak nagyot lehet esni: az Eau Rouge-Raidillon kanyarkombinációja.

Alesi tehát elvesztette autója felett az irányítást, és ebbe csapódott bele Antoine Hubert.
Itt azonban még nem volt vége az eseményeknek: Hubert versenygépébe Juan Manuel Correa is beleszállt.
Ettől Hubert autója szó szerint kettétört. Mindhárom versenyzőt kórházba szállították.
A baleset után hivatalos információk nem kerültek ki a pilóták állapotáról.
Viszont közép-európai idő szerint 18:35-kor a Nemzetközi Automobil Szövetség megerősítette azt, amitől mindenki félt: elhunyt Antoine Hubert.

Antoine Hubert (1996-2019)

Correa állapotát stabilizálni tudták, míg Alesit már a kórházból is kiengedték.
A Renault F1-es csapatánál a versenyzői akadémia tagja volt, 2018-ban a megszűnő GP3-as sorozat utolsó bajnoka volt.
A GP3 idén a Forma-3 nevet viseli, miután az F3 EuroSeries-sel összevonták.
Hubert idén már az F2-ben indult, ahol két futamot nyert, és a nyolcadik helyen állt összetettben, mikor a tragédia bekövetkezett.
Antoine Hubert szeptemberben lett volna 23 esztendős. Mától az égi versenypályákon rójja köreit Jules Bianchival, Ayrton Sennával és a többiekkel együtt.

Hubert előtt Marco Campos volt az utolsó halálos baleset áldozata a Forma-1 előszobájának számító sorozatban, legyen az Forma-2, Forma-3000 vagy GP2.
Campos 1995-ben, Magny-Coursban bukott akkorát, hogy a fejét a falba verte bele, és esély sem volt arra, hogy megmentsék a brazil életét.