Geraint Thomas: dupla megmérettetés a hazai világbajnokságon

A 2018-ban Tour de France-ot nyerő országúti kerékpáros mind az időfutamban, mind a mezőnyversenyben ott lesz a Yorkshire-ban sorra kerülő világeseményen.

A 2018-as Tour de France-győztes Geraint Thomas az időfutamban és a mezőnyversenyben is rajthoz áll a vasárnap kezdődő nagy-britanniai országúti kerékpáros világbajnokságon.
A brit szövetség szerdán este jelentette be, hogy az Ineos walesi sportolója, aki idén második lett a francia körversenyen, mindkét versenyszámban megméreti magát.

Fotó: Facebook/Geraint Thomas

"Rengeteg tehetséges versenyzőnk van, így nehéz volt kijelölni a csapatot" - mondta Matt Brammeier szövetségi kapitány, akinek dolgát megnehezítette, hogy a maximális nyolc helyett a britek csak hat versenyzőt nevezhettek a vb-re, mert az ország kiesett a világranglista legjobb tíz helyezettje közül.
A Yorkshire-ben sorra kerülő világbajnokságon a szerdai időfutamon 54 kilométert kell teljesíteniük a versenyzőknek, míg a Leedsből rajtoló, 285 km-es mezőnyversenyt jövő vasárnap rendezik.