Hatalmas csatában játszott döntetlent a Szeged a BL-ben

Az utolsó támadásokat egyik csapat sem tudta kihasználni.

A férfi kézilabda bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a Szeged csapata a Flensburgot fogadta. A találkozó nem indult jól a szegediek számára, mert a 10. percben már 5-3-ra vezetett a Flensburg, így Juan Carlos Pastor vezetőedző kénytelen volt időt kérni.

A 13. percben már feljött egy gólra a csongrádi alakulat Canellas góljával. (5-6) Majd Mikler hetes védése adta meg a lehetőséget a felzárkózásra. Az ellenakcióból Radivojevic már a 3. gólját szerezte, így 6-6 volt az eredmény a 15. percben. Johanesen góljára Bodó egy kínaival válaszolt. (7-7).

A következő akció után már szegedi vezetésnek örülhettek a szurkolók, így Machulla mester kénytelen volt időt kérni. (8-7). Két perccel később az ellenfél edzője ismét időt kért. Majd Steinhauser lőtt gólt, amivel újra döntetlen lett az állás. A 20. percben ismét eggyel vezetett a Szeged Radivojevics hetese után. A huszonkettedik percben Jöndal egyenlített ki, 9-9. A 25. percben ismét a csongrádi csapat vezetett, Radivojevics hetesével 10-9 az állás. Sigurmannson visszatérésére nem sokat kellett várni, góljával már 11-9 az állás a Szeged javára a 27. percben. Steinhauser hetesével 11-10. A 28. percben Stepancsics szerzett gólt, amivel 12-10 az állás.

Egy Zsitnyikov hibát követően 12-11 lett Golla találatával, ezt követően Jeppson egyenlített, így 12-12-es döntetlen lett az első félidő.

Fotó: Sport365.hu/Párt András

A második félidő Stepancsics góllal indult, majd egy eladott labdát követően Källman kisérletét védte Buric kapus. Ezután Bodó kapott két percet amiből Jondal szerzett gólt. Az ötödik percben Bánhidi góljaival ismét a Szeged került előnybe. (15-13) Källman ziccere után egyre jött fel Johanesen révén a vendég gárda, amire Radivojevic válaszolt. A 10. percben ismét Johanesen villant, góljával döntetlenre jött fel a Flensburg (16-16).

Bodó törte meg a szegedi gólcsendet a 41. percben így 17-16 lett a csongrádiaknak, majd Mike Machulla időt kért. A 14. percben Jondal szerzett ismét gólt, amire Radivojevics válaszolt. A 45. percben Jeppson góljával már 18-18 volt az izgalmasnak igérkező véghajrá előtt. Radivojevic a 9. gólját lőtte így 20-19-re vezetett a Szeged 10 perccel a vége előtt, amire megint Johanesen válaszolt. (20-20).

Bánhidi szerezte meg harmadik gólját, amivel ismét a Szeged vezetett, majd megint Johanesen egyenlített. (21-21) Ekkor az 51. percben járt a találkozó. Radivojevic 10. góljával ismét a Szeged vezetett. Öt perccel a vége előtt Maqueda lőtt kapufát, majd Jondal ziccerét védte óriási bravúrral Mikler.

Bombac góljával ismét szegedi előnyt mutat az eredményjelző négy perccel vége előtt 23-22 volt az állás. Steinhauser góljával ismét döntetlenre állt a találkozó. A támadásból Maqueda harcolt ki hetest, amit Radivojevic értékesített. Egy perccel a vége előtt döntetlennél kért időt Juan Carlos Pastor, de Bánhidi mellé lőtt. Az utolsó támadás előtt Machulla időt kért. Az akcióból nem sikerült gólt lőni így 24-24 lett a végeredmény.

A Sport365 kérdésére Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője elmondta, hogy a legfontosabb, hogy a sérült játékosok felépüljenek a két hét múlva esedékes Aalborg elleni találkozóig, hiszen a csapat szeptembere a sérülések szempontjából borzalmasan alakult. A vezetőedző szerint a Paris Saint-Germain elleni meccshez képest már most is sokat fejlődött a csapat, sikerült helyzeteket kialakítani, a befejezéseknél viszont pontosabbnak kell lenniük. A teljes jövő hét rendelkezésre áll majd, hogy ezeket a hibákat kijavítsák, utána pedig jöhet az Aalborg elleni találkozó.

Bélyegkép: Mol-Pick Szeged FB