Botrányosan védett a kapus, eddig tartott a PSG-menetelés - videó

Emberelőnyben vezetett a PSG a Bordeaux elleni, péntek esti bajnoki hajrájában, de új kapusa, a német Kevin Trapp második malőrjének köszönhetően a második gólját is megkapta, így végül 2-2-re végzett a Parc des Princes-ben. Oda a 100 százalékos mérleg.

Az ajándékgólok meccsén először Edinson Cavani mondhatott köszönetet Cédric Carrasso kapusnak, aki elé ejtette a labdát, amelyet az uruguayi egy csel után be is pofozott a Girondins hálójába.

A Frankfurttól vett PSG-hálóőr, Trapp számára egy szögletet követő erőtlen fejes hárítása okozott megoldhatatlan feladatot (sikerült a saját kapujába paskolnia), de Cavani hamar feledtette ezt a közönséggel, egy szabadrúgást csavart a kapuba pár percre rá, duplát elérve ezzel.

A kezdőként most debütáló Ángel Di María akár növelhette is volna a különbséget, amikor egy az egyben vihette a labdát Carrassóra, de a portás nyerte a párbajt a szünet előtt.

Az utolsó negyedóra elején tíz emberre fogyatkozott a Bordeaux (Saivet gyűjtött be második sárgát Verratti lerúgásáért), a legtöbben már el is könyvelték a hazai sikert.

Csakhogy Trapp ismét addig totojázott Thiago Silva teljesen hétköznapi hazaadása után, hogy Khazri elvette tőle a labdát, és az üres hálóba passzolta azt (2-2).

A PSG-nél csereként mutatkozott be a Monacótól elcsábított balbekk, Layvin Kurzawa. Zlatan Ibrahimovicot és Javier Pastorét pihentette Laurent Blanc a keddi, Malmö elleni, hazai BL-nyitányra tekintettel.

Ligue 1, 5. forduló
PSG-Bordeaux 2-2 (2-1)

G.: Cavani (27., 34.), ill. Saivet (31.), Khazri (79.)

Tabella, élmezőny: 1. PSG 13 pont - 5 meccs, 2. Reims 9 - 4 meccs, 3. Rennes, 9 - 4 meccs, 4. Angers 8 - 4 meccs ...