Videó: Őrült végjáték után, hétgólos meccset nyert a Lyon

Kétgólos hátrányban is volt a Lyon, mégis végül ők örülhettek.

Kétgólos hátrányban is volt a Lille ellen a Lyon a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnoksá 32. fordulójának hétfőn esti zárómérkőzésén, végül mégis ők örülhettek, ugyanis 2-0-ról felállva egy hihetetlen végjátékot követően végül ők nyertek és versenyben maradtak az európai kupaindulásért. A negyedik helyen álló Lille, előbb Diakité fejesével szerzett vezetést az első félidő derekán, majd a csereként beállt Zhegrova a 37. percben megduplázta az előnyt.

Ez a Lyon viszont már nem az őszi Lyon, az immáron Pierre Sage irányította együttes nem adta fel, előbb Benrahma 65. percben esett találatával szépítettek, majd Fofana 82. perces góljával kiharcolták az egyenlítést. És innen még három gól jött a meccsen. Előbb a Lille Diakité révén újra vezetést szerzett, majd három perccel később, a 88.-ban Alexandre Lacazette is beköszönt, a csattanót pedig Mama Baldé fejese szállította a 92. percben, így a Lyon tehát elvitte a roppant fontos 3 pontot ellenfelétől, s a hetedik helyen áll, mindössze két pontra az európai kupaszereplést érő hatodik pozíciótól, pedig az ősszel Fabio Grossoval még a kiesés ellen küzdöttek.

A mérkőzés összefoglalója:

Francia Ligue 1, 32. forduló, hétfő este
Lille–Lyon 3–4 (B. Diakité 21., 85., Zhegrova 37., ill. Benrahma 65., M. Fofana 82., Lacazette 88., Mama Baldé 90+2.)

(Borítókép: Facebook / Olympique Lyon)