Vinícius Jr triplázott, a Real Madrid gálázott és simán megnyerte a spanyol Szuperkupát

A Real Madrid tizenharmadik alkalommal emelhette magasba a trófeát.

A vasárnapi játéknap vitathatatlanul legjobban várt összecsapása az El Clásico volt a spanyol Szuperkupa döntőjében.

A mérkőzést Cristiano Ronaldo csapatának stadionjában játszották.

A mérkőzés eleje rogton adodott helyzet mindket fel elott, de az elso golt a Real Madridnak sikerult megszereznie a talalkozo 7-dik perceben, amikor is Bellingham kivalo inditasara Vinícius Jr robbant ki, maga mögött hagyva a védőket, és végül egy higgadt mozdulattal a kapust is kicselezve megszerezte a Real számára a vezetést 1-0.

Vinícius gólörömével pedig a hetes számú mez és a klub legendája Cristiano Ronaldo előtt tisztelgett.

Három perccel később pedig már a második gólját is megszerezte egy kivàló támadás befejezéseként juttatta a hálóba a labdát. Ezzel duplázott, és 2-0-ás vezetést szerzett a királyiaknak.

A gyorsan bekapott két gólt követően kicsit összeszedte magát a Barcelona, aminek végül a 33-dik percben meg is lett az eredménye, amikor is Lewandowski egy szépségdíjas találattal szépíteni tudott 2-1.

Nem sokáig örülhettek viszont a katalánok, mert egy szükségtelen szabálytalanságnak köszönhetően a Real Madrid büntetőhöz jutott a mérkőzés 39-dik percében.

A büntetőt pedig nem más végezte el, és értékesítette higgadtan, mint Vinícius Jr, aki ezzel mesterhármast szerzett kevesebb, mint egy félidő leforgása alatt és 3-1-re módosította az állást.

A félidőre pedig 3-1-és állással vonultak el a felek.

A második játékrészben mindkét fél próbálkozott a gólszerzéssel, a habfehérek voltak azok, akik veszélyesebb helyzeteket tudtak kialakítani, de egyelőre maradt a 3-1-es állás.

A 64-dik percben aztán egy újabb veszélyes támadást követően a másik brazil tehetség Rodrygo is betalált és ezzel 4-1-re módosította az állást.

A 71-dik percben aztán, rosszról még rosszabbá vált a Barcelona helyzete, amikor is Araujo megkapta a második sárga lapját és ezzel emberhátrányba kerültek a katalánok.

A mérkőzés hátralévő részében nem született több gól, így a Real Madrid nagyszerű teljesítményt nyújtva, kiütéses módon nyerte meg története során tizenharmadik alkalommal a spanyol Szuperkupát.

Borítókép:Yasser Bakhsh/Getty Images